28 Mayıs 2013 Salı

Biraz da Moda...

Şunun şurasında Hazirana yani yaza girmemize ne kaldı.Üç gün sonra elveda bahar merhaba yaz diyeceğiz,tatil planları kurup gün sayacağız(ben o moddayım yani :)
Havalar güzel çok şükür güneş her daim bizimle,hatta bazen fazlasıyla bizimle ki mızmızlanmaya başladım bile.Ama kıyafet seçimi ve hafifliği sebebiyle bile yaz güzel bir mevsim.Hafif hafif giyinmek tek parça geçirip dışarı çıkabilmek ayrı bir keyif.
İşte size yaza uygun ve benim rahatlığından dolayı her daim tercihim bir kaç parça...
 


 
 
 
 
 
 
 
Bu kıyafetler ve türevleri yazın benim için (günlük hayatta ) üniforma gibidir.Hiç sıkılmadan rengi ve kombini ile oynar giyerim.Kendime yakıştırmak ve rahatlık ilk kuralım.Eee iş yerinde de herhangi bir kısıtlama olmayınca değmeyin keyfime...
 
Herkese  şimdiden keyifli,mutlu  ve rahat bir yaz diliyorum.
Kucak dolusu sevgiler...

22 Mayıs 2013 Çarşamba

Bir Küçük Kedi Hikayesi...

Geçen hafta oğluşum ve teyzesi dışarı çıkmışlar.Oğluşuma ablam bakıyor sanırım söylemiştim ama olsun  tekrar yazmanın kimseye zararı yok  değil mi .şanslı yani benim tospik annesi kadar çok seven bir teyzesi var ... neyse ikisi havalar güzel olunca soluğu dışarıda alırlar.biraz gezme biraz park gelirken dondurma keyfi ve yorgun eve dönüş.işte öyle günlerin birinde sokağa çıkar çıkmaz yolun ortasında bir kedi görmüşler.tabi kedi olduğunu yanına yaklaşana kadar anlamamışlar.daha yeni doğmuş gözler kapalı diyor ablam.ilk başta neye benzediğini bile çözememiş yol ortasında yeni doğan bir kedi bulmanın şaşkınlığı ile.tutmaya korksa da yol ortasında bıraksa araba çiğneyeceği kesin olduğu için zar zor tutmuş yavru kediyi kaldırıma almış.Marketten bir kutu istemiş kesmiş kutuyu içine koymuş ve marketin sahibine söyleyip teslim etmiş kediyi.Belki bıraktığı yerde bulamayınca aramaya çıkar anne kedicik diye düşünmüş ablam.Çünkü oraya nasıl geldiği muallak.Yeni doğmuş yavru bir kediyi üstelik gözler kapalı ve yürüyemiyor oraya annesi getirmiş olamaz sanırım.İşte yavru kedinin hikayesi böyle...gelelim benim yavru kediciğimin hikayesine...
(pinterest
Ablam kediyi bulunca ay yazık  annesi nerde acaba neden bu yolun ortasında bıraktı falan diye konuşmuş kendi kendine.O sırada benim tosbik de aynı şeyi sormuş teyzesine .
-teyzecik ( teyzesine böyle hitap ediyor oğlum ) yavru kedi neden burda annesi nerde ?
-ablam da olayın şaşkınlığı ile(düşünmeden konuştum  diye sonra  çok üzülmüş  ablam) annesi yok aşkım galiba bırakıp gitmiş demiş.ne bilsin olay farklı yerlere gidecek.
 benim kuzum da demez mi ''benim  annem de bu kedicik gibi  beni bırakıp işe gidiyor'' diye.Ay hala yazarken bile gözlerim doluyor burnumun direkleri sızlıyor ,ne dokundu bu kedi hikayesi bana anlatamam.Ablam bi afallamış hemen durumu izah etmiş.''Yok teyzecim annen seni  bırakıp gitmiyor sadece işe gidip geliyor.İşteyken de benim oğluşuma sen bakar mısın dedi ben de seni çok sevdiğim için olur dedim''demiş.''Hem yavru kedicik de belki yolunu kaybetmiştir annesi gelir onu alır ''diye anlatmış.daha doğrusu kırdığı potu toparlamaya çalışmış.Ama o yavru kedinin hali dokunmuş benim kuzuma.bana bir anlatışı var içim parçalandı .Akşam iş çıkışı teyzesinden almaya gittim buldukları yere kadar götürdü beni.kutuya koyuşlarını anlattı.sonra bir amcaya verdik , oradan gelip annesi alcakmış dedi.''sen güzel bir annesin beni hiç bırakıp gitmezsin'' diye de asıl içerlediği konuya değindi kuzum .ay ağlayacağım şimdi.

Oğlum bir haftadır herkese anlatıyor bu küçük kedinin hikayesini.Ben de size anlatayım da biraz hafifleyim istedim.sevgiler...

Sonuç :yavru ve anne kedi için mutlu son.
Anne kedi gelmiş sokağa akşama doğru miyav da miyav bulmuş yavruyu,almış götürmüş sıcak yuvasına.Anne işte kaybetme korkusu ile kimbilir ne acı çekti nerelerde aradı yavrusunu.Neyse sonu güzel bitmiş Allahtan...

20 Mayıs 2013 Pazartesi

Ben Bu Evi İstiyorum...

 Çok mu şey istiyorum...
 
 
 
 


 

 
 
casa.com.br
 
 
denizin kıyısında,duvarları bembeyaz ,panjurları mavi bir evde uyanmak,
palmiyenin gölgesinde keyif yapmak,
bu manzara ile mest olmak,
böyle güzel bir mutfakta harikalar yaratmak,
akşamları hazırlanan sofralarda gece yarısına kadar sohbet etnek
kaç kişinin hayalini süslemez acaba...
 
benim kendimi bildiğim andan beri hayalim budur.
Kimbilir birgün belki öyle bir yerden yazarım size.
ne güzel olur değil mi?
 
hayallerimizin gerçeğe bir adım daha yaklaştığı güzel ve mutlu bir hafta diliyorum.
sevgiler...
 
 
 

10 Mayıs 2013 Cuma

7 Mayıs 2013 Salı

Hollanda' da Bir Çingene Vagonu...

Başbaşa  romantik ya da çocuklarla eğlenceli bir tatil için harika bir seçenek sunan
 harika bir yer burası.
Ya da arkadaşlarla bol kahkahalı bir haftasonu kaçamağı.
Bu kadar güzel bir yer olduktan sonra neden bulunur herhalde gitmek için...

 Hollanda'nın Kuzey Limburg  bölgesinde kırsal bir alanda kurulu  5  kişinin rahatlıkla kalabileceği şekilde tasarlanmış bir çingene vagonu.
Hem tatil, hem özel kutlamalar hem de piknikler organize ediliyormuş burada.
Bahçesinde harika bir kır düğünü organize edilip ,vagon gelin suiti şeklinde hazırlanıyormuş.
ne hoş değil mi?
Ve bu harika yerin birbirinden harika fotoğrafları ile sizi hayallere dalmaya davet ediyorum.

Dışarısı kadar içeresi de insanı mest ediyor.Detaylardaki inceliğe bakarmısınız...

Konsepte göre odaları farklı şekilde dizayn edilmiş...(Sağdaki gelin suiti sanırım)
ve bu da çocuklar için  bahçede yer alan minik vagon...
galiba son fotoğraf orada olmanın verdiği mutluluğu  daha iyi anlatıyor...

ben bayıldım buraya ,dışına,içine yeşiline,güneşine,rengine,sımsıcak detaylarına...
hani yakın bir yer olsa telefona sarılmıştım rezervasyon için.o kadar yani...

hergününüz bir diğerinden daha renkli geçsin.sevgiler...