28 Haziran 2016 Salı

Rustic Bir Yazlık...

Yaz ve yazlık kelimeleri beni nasıl heyecanlandırıyor anlatamam.Tam yazlıkçı insan olmalıymışım ben diyorum çoğu kez.Şöyle uzun süre kalmalı, okullar kapanır kapanmaz yerleşip okul zili çalmadan bir hafta önce dönmeli bir yaşam tarzı hayali kuruyorum.Ayağımda şıpıdak terlikler,efil efil giysiler sinir stresten uzak, ne bulduysak yemeli,arada bir kestirmeli bir hayat çok mu emekli işi bir hayal oldu yoksa.Olmamıştır değil mi olmasın yani insanız istiyoruz,koca yaz tatilini bir  bilemeden iki haftaya sığdırmaya çalışıyoruz.Eğlenirsek dinlenemiyor,dinlenirsek gezemiyoruz diye panik yaşıyor bir ayağımızın üstünde kırk takla atıyoruz yeminle.Dönünce dinlendik mi daha mı çok yorulduğun muhasebesini yapamadan kendimizi ofiste buluyoruz.

 Misal ,olsa şöyle bir yazlığımız -bu kadar olmasa da oluuur- bir de burada keyfimizce kalacak kadar zamanımız ay nasıl anlatsam süper olmaz mı.İnsan bir gevşemez mi, pamuk gibi olmaz mı stresten arınınca.Olur olur biliyorum, fotoğraflara bakarken bile gevşiyorum ...


2 yorum:

 1. Bahar inan bana sıcağı sevmem ama geri kalan her şeye varım.
  Şıpıdık terlik, domates salatalık , karpuz, peynir ve basitin basiti bir ev ...
  Aslında evden koltuk takımını gönderdim , halıları da kaldırdım ama hala ev yaz evi gibi gelmiyor bana .
  Eksiğim ne biliyor musun ?" Bizim Kızlar " Anladın sen 😉
  Öptüm 😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım Nilgün Abla bu hayaller tabi en güzel yakınında sevdiklerinle bol sohbet muhabbet ve kahkaha ile güzel.Bir gün bir araya da gelir bu sözleri anarız umarım.

   Sil